
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 0.787" ~ 9.843" (20mm ~ 250mm) |
| Output Type: | Analog Current |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Voltage - Supply: | 20V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BUS004J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCT 4MM IP67 MOD
SENSOR INDUCT 4MM PNP M8 NO
SENSOR PROX INDUCTIVE 4.2MM MOD
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC
STYLE=BLOCK STYLE, ANALOG OUTPUT
THREADED TUBE END, PLASTIC
CMOS 3.3V, 30 MS, 12 BIT, SAMPLI