
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 2kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 75°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of IME12-04BNSZC0K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM MODULE
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ
FAN AXIAL 120X32.3MM 24VDC WIRE
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
CONN PLG HSG FMALE 12POS INLINE