
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX-M |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 2kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-M18B-P-Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX CAPACITIVE 8MM CYL
SI700 6MM M12EMBNNOCTP3W
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ HCSL
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
DC DC CONVERTER 3.3V 264W