
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IBS |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.051" (1.3mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 4.5kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C (TA) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of IBS04SF15M5PO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM MOD
SENSOR PROX INDUCT 0.6MM CYLIND
SENSOR INDUCT 2MM NPN M8 NO
FIXED IND 10UH 10A 17.2 MOHM SMD
FIXED IND 330UH 500MA 1.7 OHM TH
IND PROX M4 SHORT 1.5MM PNP NO
LED YELLOW CLEAR CHIP SMD R/A