
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.083" (2.1mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-H8BI-P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
ULTRASONIC DIFFUSE REFLECTION SE
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
SENSOR GAUGE PRESS 1.45 PSI MAX
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.1MM MOD