
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2E NEXT |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.354" (9mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 700Hz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E2E-X9B1TL12 5M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SI6000.6MM03EMBNNCPUM8P3
SI600 2MM M8NEMBNNCM8P3
SI500 6MM M12SEMBNNCCPV3W
SENSOR INDUCT 9MM PNP M12 NO
SENSOR HALL EFFECT ANALOG SOT23W
CONN RCPT HSNG MALE 37POS PNL MT
TERM BLK 12POS 45DEG 10.16MM PCB