
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.079" (2mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 2kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of IA12FLF02NO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIMENSION= 12 X 60 MM, STYLE=M12
SENSOR INDUCT 1.5MM PNP M8 NO
IND PROX M5 SHORT 1.5MM NPN NO
CONN HEADER VERT 60POS 2.54MM
CONN SOCKET 19POS 0.079 GOLD PCB
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
MAGNETIC SWITCH LATCH TO92-3