
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2A |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.315" (8mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 500Hz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 32V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of E2A-M18LS08-M1-B2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 16MM CYL
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
SENSOR INDUCT 22MM PNP M30 NC
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ HCSL
SOLDER LF SN96 21GAUGE 1LB
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
DC DC CONVERTER 13.8V 50W