
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.118" (3mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Ingress Protection: | IP68, IP69K |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530554 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 4.2MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
CRYSTAL 27.0000MHZ 19PF SMD
XTAL OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD
CONN RCPT 37POS 0.1 GOLD SMD
SI700 6MM M12EMBNNC