
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.22" (5.6mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 300Hz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-N18M-C5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTIVE SEN 8MM PNP
SI600 1.5MM M8NEMBNNCCPV3W
SENSOR PROX INDUCTIVE 40MM MOD
CRYSTAL 26.0000MHZ 16PF SMD
SENSOR PROX INDUCT 5.6MM CYLIND
DC DC CONVERTER 85V 100W
CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.156