
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2E |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.118" (3mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 2-Wire |
| Response Frequency: | 1kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of E2E-X3D2-N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCT 1.2MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 17.6MM CYL
SENSOR PROX INDUCTIVE 3MM CYLIND
DC DC CONVERTER 24V 1W
DC DC CONVERTER 9V 2W
DC DC CONVERTER 12V 6W