
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.098" (2.5mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of E2S-Q23B 1M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIMENSION=132.5 X 40 X 40 MM, ST
DIMENSION= 12 X 53 MM, SERIES=M1
SENSOR INDUCT 2MM PNP M12 NO
MEMS OSC XO 6.7800MHZ H/LV-CMOS
FAN AXIAL 80X25MM 115VAC WIRE
CONN RCPT 7POS 0.1 GOLD PCB R/A
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.5MM MOD