
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.079" (2mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530410 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 4.2MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.1MM MOD
SENSOR INDUCT 2MM PNP M8 NO
XTAL OSC XO 14.9500MHZ CMOS SMD
CONN DIN RCPT 48POS PCB
SI600 2MM065SEMBNNOCPV4W
IMAGING CAMERA CHASSIS MOUNT