
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 2-Wire |
| Response Frequency: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GXL-15FUB-R-C5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIMENSION= 12 X 75 MM, SERIES=M1
STYLE= 30 MM, SWITCHING OUTPUT=P
SI600 4MM M18NNEMBNNCCPV3W
MOSFET P-CH 200V 2.8A D2PAK
SENSOR PROX INDUCT 4MM IP67 MOD
SCR DBL HISCR 1600V 230A MAGNPAK
CONN RCPT FMALE 4POS SOLDER CUP