
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.264" (6.7mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-FL15AI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTIVE SEN 10MM PNP
SI600 2.5MM M8NNEMBPNCM12P4
SENSOR PROX CAP 8MM IP68 CYLIND
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
SENSOR PROX INDUCTIVE 6.7MM MOD
DC DC CONVERTER 15V 200W