
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Capacitive |
| Sensing Distance: | 0.472" (12mm) |
| Output Type: | - |
| Response Frequency: | 5Hz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 40V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Ingress Protection: | IP68 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CA18CLL12BPM1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTIVE SENSOR; M8 X 1 / L = 4
SI700 6MM M12EMBPNCCTP3W
SENSOR PROX INDUCTIVE 4.2MM MOD
SENSOR PROX CAP 12MM IP68 CYLIND
DC DC CONVERTER 12V 1W
DC DC CONVERTER 28V 150W
FIXED IND 6.8UH 143MA 2.8 OHM TH