IME30-15BNSZW2S
Manufacturer
SICK
VIGOR # :
Description
SENSOR PROX IND 15MM CYL 2M CBL
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
IME30-15BNSZW2S PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.591" (15mm)
Output Type:NPN-NO, 3-Wire
Response Frequency:500Hz
Shielding:Shielded
Material - Body:Plastic
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable Leads
Operating Temperature:-25°C ~ 75°C (TA)