E2E-X10MB3DL12 2M
Description
SENSOR INDUCT 10MM PNP M12 NO/NC
DataSheet
E2E-X10MB3DL12 2M PDF
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.394" (10mm)
Output Type:PNP-NC/NO, 3-Wire
Response Frequency:400Hz
Shielding:Unshielded
Material - Body:Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable Leads
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C