E2E-X12C218-R 2M
Description
SENSOR INDUCT 12MM NPN M18 NC
DataSheet
E2E-X12C218-R 2M PDF
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.472" (12mm)
Output Type:NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency:500Hz
Shielding:Shielded
Material - Body:Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable Leads
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C