ICS08S30F20A2IO
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
ICS08S30F20A2IO PDF
Type Description
Series:ICS
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.079" (2mm)
Output Type:Configurable
Response Frequency:2kHz
Shielding:Unshielded
Material - Body:Stainless Steel
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable Leads
Operating Temperature:-25°C ~ 80°C (TA)