E2E-X16MB1T12-R 5M
Description
SENSOR INDUCT 16MM PNP M12 NO
DataSheet
E2E-X16MB1T12-R 5M PDF
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.63" (16mm)
Output Type:PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency:400Hz
Shielding:Unshielded
Material - Body:Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable Leads
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C