IMB30-20NNOVC0K
Manufacturer
SICK
VIGOR # :
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 20MM CYL
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
IMB30-20NNOVC0K PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.787" (20mm)
Output Type:NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency:500Hz
Shielding:Shielded
Material - Body:Plastic
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Connector
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TA)