PCUA30M30AV
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
VIGOR # :
Description
SENSOR PROX ULTRASONIC 762MM CYL
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
PCUA30M30AV PDF
Type Description
Series:PCUA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Sensor Type:Ultrasonic
Sensing Distance:30" (762mm)
Output Type:Analog Voltage
Response Frequency:-
Shielding:-
Material - Body:Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C (TA)