67A-DF-3C-030C
Manufacturer
Grayhill, Inc.
VIGOR # :
Description
SWITCH JOYSTICK FINGER TIP HALL
Catalog
Navigation Switches, Joystick
DataSheet
67A-DF-3C-030C PDF
Type Description
Series:67A
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Joystick, 2 - Axis
Actuator Type:Finger Tip
Switch Function:360° Directional
Functions, Extra:-
Output:Digital (Hall Effect Over I²C Interface)
Voltage - Supply:3.3VDC
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Contact Material:-
Contact Finish:-
Resistance:-
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:Cable with Connector
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions:Circular - 25.58mm Dia