TL4019-41101F1M
Description
TL4019-4, 110VAC, PTL, 2NC+1NO+1
DataSheet
TL4019-41101F1M PDF
Part Status:Active
Circuit:4PST-2NO/2NC
Switch Function:On-Off, Off-On
Current Rating (Amps):4A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:230 V
Voltage Rating - DC:24 V
Overtravel:-
Operating Temperature:-20°C ~ 55°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LS085R102F120C1C
LS085R102F120C1C
SWITCH SNAP SPST-NO 0.4VA 20V
1XE401-6
1XE401-6
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 1A
LIMIT SWITCHPLASTIC BODY D-A2Z R
TL4019-41101F1M
TL4019-41101F1M