TL4019-41101F2M
Description
TL4019-4, 110VAC, PTL, 2NC+1NO+1
DataSheet
TL4019-41101F2M PDF
Part Status:Active
Circuit:4PST-2NO/2NC
Switch Function:On-Off, Off-On
Current Rating (Amps):4A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:230 V
Voltage Rating - DC:24 V
Overtravel:-
Operating Temperature:-20°C ~ 55°C