TL4019-41102F2M
Description
TL4019-4 110VAC, PTL 2NC+1NO+1NC
DataSheet
TL4019-41102F2M PDF
Part Status:Active
Circuit:4PST-3NC/1NO (DB/DM)
Switch Function:On-Off, Off-On
Current Rating (Amps):4A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:230 V
Voltage Rating - DC:24 V
Overtravel:-
Operating Temperature:-20°C ~ 55°C