NGCPB10RX07L
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
VIGOR # :
Description
LIMIT SWITCH
Catalog
Snap Action, Limit Switches
DataSheet
NGCPB10RX07L PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Circuit:-
Switch Function:-
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:-
Mounting Type:-
Termination Style:-
Ingress Protection:-
Features:-
Operating Force:-
Release Force:-
Pretravel:-
Differential Travel:-
Overtravel:-
Operating Temperature:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HP3009, 3NC, 2.4 IN SHAFT, M16/N
V7-1B19D8-045
V7-1B19D8-045
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 125V
11LS2
11LS2
SWITCH SNAP ACTION DPDT 10A 125V
1808J1000391KDR
1808J1000391KDR
CAP CER 390PF 100V X7R 1808