12X12-6-F9469PC
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE ADHSV TRNSFR CLEAR 12"X 12"
Catalog
Tape
DataSheet
12X12-6-F9469PC PDF
Type Description
Series:VHB™ F9469PC
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Adhesive Transfer
Adhesive:Acrylic, 100MP
Backing, Carrier:Polycoated Kraft Liner
Thickness:0.0090" (9.0 mils, 0.229mm)
Thickness - Adhesive:0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Width:12.00" (304.80mm)
Length:12.00" (304.80mm)
Color:Clear
Usage:Attachment, High Temperature Applications
Temperature Range:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
12X12-6-5952
12X12-6-5952
TAPE DBL COATED BLACK 12"X 12"
3M 501+ PURPLE .75
3M 501+ PURPLE .75"X1.25"-1000
TAPE MASK 3/4"X 1 1/4" 1000RL
3M 3430 2
3M 3430 2" X 1.25"-25
TAPE REFLECT 2"X 1 1/4" 25/PK
SiT3372AI-4E2-28NE90.000000X
SiT3372AI-4E2-28NE90.000000X
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ HCSL
2119
DRILL BIT CARBIDE 0.028"
12X12-6-F9469PC
12X12-6-F9469PC
RN73R2ETTD5360D100
RN73R2ETTD5360D100
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%