8959-75MMX50M
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE FILAMENT CLR 2.95"X 54.7YDS
Catalog
Tape
DataSheet
8959-75MMX50M PDF
Type Description
Series:Scotch® 8959
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Filament
Adhesive:Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Backing, Carrier:Scotchpro™ Film
Thickness:0.0057" (5.7 mils, 0.145mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:2.95" (75.00mm)