ESDGPT-20MM
Description
20 MM W, ESD SAFE TAPE, GREEN
DataSheet
ESDGPT-20MM PDF
Backing, Carrier:Polyester Film
Thickness:0.0025" (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness - Adhesive:0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:0.79" (20.00mm)
Usage:Masking, Packaging
Temperature Range:-40°F ~ 356°F (-40°C ~ 180°C)