373-CLEAR-48MMX50M
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE BOX SEALING 1.89"X 54.7YD
Catalog
Tape
DataSheet
373-CLEAR-48MMX50M PDF
Type Description
Series:Scotch® 373
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Box Sealing
Adhesive:Rubber
Backing, Carrier:Polypropylene Film
Thickness:0.0025" (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness - Adhesive:0.0009" (0.9 mils, 0.023mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0016" (1.6 mils, 0.041mm)
Width:1.89" (48.00mm)
Length:164' (50.0m) 54.7 yds
Color:Clear
Usage:Packaging, Sealing, Shipping, Splicing
Temperature Range:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TAPE POLYETHYLENE CLEAR 4"X 5YDS
528-2
528-2"X20YD
2 X 20 YD BULK
KPT-3/16
KPT-3/16
3/16" W TAPE 1 MIL THK
MLF1608A2R2MTD25
MLF1608A2R2MTD25
FIXED IND 2.2UH 30MA 1 OHM SMD
373-CLEAR-48MMX50M
373-CLEAR-48MMX50M
TAPE BOX SEALING 1.89"X 54.7YD
353WB6A081R
353WB6A081R
XTAL OSC VCXO 8.1920MHZ HCMOS
CONN HDR STRIP SLOT 38POS GOLD