KPTLS-50MM
Description
50 MM W TAPE LOW STATIC
DataSheet
KPTLS-50MM PDF
Backing, Carrier:Polyimide
Thickness:0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:1.97" (50.00mm)
Usage:Masking
Temperature Range:500°F (260°C)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 401+ 0.94
3M 401+ 0.94" X 60YD