KPTLS-20MM
Description
20 MM W TAPE LOW STATIC
DataSheet
KPTLS-20MM PDF
Backing, Carrier:Polyimide
Thickness:0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:0.79" (20.00mm)
Usage:Masking
Temperature Range:500°F (260°C)