3765-96MMX132M
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE LABEL PROT 3.78"X 144YD
Catalog
Tape
DataSheet
3765-96MMX132M PDF
Type Description
Series:Tartan™ 3765
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Label Protection
Adhesive:Acrylic
Backing, Carrier:Polypropylene Film
Thickness:0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:3.78" (96.00mm)
Length:432' (132m) 144 yds
Color:Clear
Usage:-
Temperature Range:40 ~ 220°F (4 ~ 104°C)