690-BLACK-24MMX66M
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE FILM BLACK 15/16"X 72YDS
Catalog
Tape
DataSheet
690-BLACK-24MMX66M PDF
Type Description
Series:Scotch® 690
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Film
Adhesive:Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Backing, Carrier:Paklon™ Film
Thickness:0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Thickness - Adhesive:0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Width:0.94" (24.00mm) 15/16"