3M 600 CIRCLE-0.563"-250
Description
TAPE FILM CLR 9/16" DIA 250/ROLL
Catalog
Tape
DataSheet
3M 600 CIRCLE-0.563"-250 PDF
Type Description
Series:Scotch® 600
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Film
Adhesive:Acrylic
Backing, Carrier:Paklon™ Film
Thickness:0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Thickness - Adhesive:0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Width:0.56" (14.30mm) 9/16" dia
Length:-
Color:Clear
Usage:-
Temperature Range:-
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 5421 0.563
3M 5421 0.563" X 36YD
TAPE POLYETHYLENE 0.56"X 36YD
3M 60 0.375
3M 60 0.375" X 36YD
TAPE INSUL TRANS 3/8"X 36YDS
3M 4004 0.5" X 8"-25
TAPE DBL COAT NAT 1/2"X 8" 25/PK