1.5-5-9490LE
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE DBL COATED CLR 1 1/2"X 5YDS
Catalog
Tape
DataSheet
1.5-5-9490LE PDF
Type Description
Series:9490LE
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Double Coated, Double Sided
Adhesive:Acrylic, 300LSE; Acrylic, 300MP
Backing, Carrier:Carrier - Polyester, Liner - Polycoated Kraft
Thickness:0.0067" (6.7 mils, 0.170mm)
Thickness - Adhesive:0.0062" (6.2 mils, 0.157mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Width:1.50" (38.10mm) 1 1/2"
Length:15' (4.6m) 5 yds
Color:Clear
Usage:-
Temperature Range:200°F (93°C) Max
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5433-1.5"X36YD
1 1/2 X 36 YD BLK
3M 468MP 9
3M 468MP 9" X 10.5"-25
TAPE ADHSV TRAN 9"X 10 1/2" 25RL
3M 4496W 0.75
3M 4496W 0.75" X 3"-100
TAPE DBL COATED 3/4"X 3" 100/PK
ATS-11E-99-C1-R0
ATS-11E-99-C1-R0
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB
CAM, LARGE
MS3450L24-28SZ
MS3450L24-28SZ
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP