10-5-F9469PC
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 10"X 5YDS
Catalog
Tape
DataSheet
10-5-F9469PC PDF
Type Description
Series:VHB™ F9469PC
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Adhesive Transfer
Adhesive:Acrylic, 100MP
Backing, Carrier:Polycoated Kraft Liner
Thickness:0.0090" (9.0 mils, 0.229mm)
Thickness - Adhesive:0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Width:10.00" (254.00mm)
Length:15' (4.6m) 5 yds
Color:Clear
Usage:-
Temperature Range:300°F (149°C) Max
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M RP32 5
3M RP32 5" X 5"-12
TAPE DBL COATED GRY 5"X 5" 12/PK
8905-0.75" X 5"-500
TAPE SPLIC BLUE 3/4"X 5" 500/RL