18-50-3903-BLACK
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE DUCT CLOTH BLACK 18"X 50YDS
Catalog
Tape
DataSheet
18-50-3903-BLACK PDF
Type Description
Series:3903
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Duct Cloth
Adhesive:Rubber
Backing, Carrier:Vinyl
Thickness:0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:18.00" (457.20mm)
Length:150' (45.7m) 50 yds
Color:Black
Usage:-
Temperature Range:200°F (93°C) Max