
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4496W |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 430 |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.81" (20.65mm) 13/16" dia |
| Length: | - |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 158°F (70°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4496W CIRCLE-0.813"-1000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ADH TRAN 9 1/4"X9 1/4" 25RL
TAPE ADHSV TRAN 5/16" DIA 250RL
TAPE DBL COAT 1 1/2"X 1.5" 5/PK
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVDS SMD
TAPE DBL COAT 13/16" DIA 1000/RL
TOOL PRESS APPLICATOR
DC DC CONVERTER 24V 75W