
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4943F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0430" (43.0 mils, 1.092mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 2.25" (57.15mm) 2 1/4" |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4943F 2.25" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT 1 1/2"X1 1/4" 25PK
TAPE DBL COAT WHT 6"X 9" 4/PACK
TAPE DBL COATED 7"X 1 1/4" 10/PK
RES 39.2K OHM 0.6W 1% AXIAL
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
TAPE DBL COATED GRY 2 1/4"X 36YD
DC DC CONVERTER 5V 50W