
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4492B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 430 |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length: | 1.00" (25.40mm) |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 158°F (70°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6 |
Current price of 3M 4492B 0.5" X 1"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ADHSV TRNSFR 1"X 2" 100/RL
TAPE DBL COATED GRY 3"X 6" 12/PK
TAPE DBL COATED NAT 3 1/2"X 5YDS
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 85V 75W
TERM BLK 24POS TOP ENTRY 5MM PCB
TAPE DBL COAT BLK 1/2"X 1" 25/PK