
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4008 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 100 |
| Backing, Carrier: | Polyurethane Foam |
| Thickness: | 0.1250" (125.0 mils, 3.175mm) 1/8" |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 7.00" (177.80mm) |
| Color: | Natural |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 220°F (104°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4008 1.5" X 7"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
B1633 CLEAR ANTI-STATIC CELLULOS
TAPE DBL COATED GRY 1"X 5" 15/PK
TAPE DBL COATED BLACK 10"X 5YDS
FUSE STRIP 80A 48VDC BOLT MOUNT
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVPECL
10W AC/DC ENCAPSULATED 85~264VAC
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 7" 25/PK