
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4991 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Film |
| Thickness: | 0.0900" (90.0 mils, 2.286mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.00" (25.40mm) |
| Length: | 10.00" (254.00mm) |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4991 1" X 10"-6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL 3/4"X 5" 100/RL
TAPE INSUL GRN 1/2"X 9" 500/ROLL
TAPE DBL COAT NAT 1/2"X 9" 25/PK
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVDS
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
TAPE DBL COATED GRY 1"X 10" 6/PK
CONN EDGE DUAL FMALE 88POS 0.050