
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Scotch® 2380 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness: | 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 2.00" (50.80mm) |
| Length: | 2.00" (50.80mm) |
| Color: | Tan |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 325°F (163°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 2380 2" X 2"-500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL SIL 1"X 3" 5/PACK
TAPE ADHSV TRNSFR 1/2"X 6" 250RL
TAPE PHOTO 1 1/2"X 10 1/2" 100RL
FCT HOOD
TAPE MASKING TAN 2"X 2" 500/ROLL