
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ GPH-060GF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Acrylic Foam |
| Thickness: | 0.0236" (23.6 mils, 0.600mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 3.00" (76.20mm) |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | Gray |
| Usage: | Bonding |
| Temperature Range: | 300°F (149°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M GPH-060GF 3" X 5YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL 1/2"X 7" 250/RL
TAPE ADH TRAN 9 1/4"X1 1/4" 25RL
TAPE ALUM FOIL 2"X 7 1/4" 25/RL
PCB DUAL ROW HEADER 21P 350MM HO
3M VHB TAPE GPH-060GF 3" X 5YD (
DC DC CONVERTER 5.2V 100W
SS PIPE MRKR, FREON, OR, A,EA