
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Scotch® 2380 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness: | 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 5.75" (146.05mm) 5 3/4" |
| Length: | 5.75" (146.05mm) 5 3/4" |
| Color: | Tan |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 325°F (163°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 2380 5.75" X 5.75"-50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM 10 1/2"X 1 1/4" 25/RL
TAPE DBL COAT 1 1/2"X1 1/4" 25PK
TAPE DBL COAT 5"X 10 1/2" 25/RL
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5MM PCB
RECP ASSY
TAPE MASK 5 3/4"X 5 3/4" 50/RL
TAPE DBL COAT 5"X 10 1/2" 25/RL