
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4056 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 100 |
| Backing, Carrier: | Polyurethane Foam |
| Thickness: | 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia |
| Length: | - |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 220°F (104°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4056 CIRCLE-1.5"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT 5"X 10 1/2" 25/RL
TAPE DAMPING FOIL CLR 1/4"X 5YDS
TAPE MASK RED 1/2"X 2" 25/PACK
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVDS
BLT 5.08HC/05/180F SN GN BX
TAPE DBL COAT 1 1/2" DIA 100/RL