
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4004 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 100 |
| Backing, Carrier: | Polyurethane Foam |
| Thickness: | 0.2500" (250.0 mils, 6.350mm) 1/4" |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 2.00" (50.80mm) |
| Length: | 8.00" (203.20mm) |
| Color: | Natural |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 220°F (104°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4004 2" X 8"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ADHSV TRAN 4"X 10 1/2" 25RL
TAPE GLASS CLOTH SIL 3/16"X 36YD
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 6"X 60YDS
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ LVDS
TERM BLK 6POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TAPE DBL COATED NAT 2"X 8" 25/PK